PAM-FORM 2G™

PAM-FORM 2G™ jest specjalizowanym programem przemysłowym, dedykowanym do wirtualnego formowania niemetali, jak laminowane kompozyty (tkaniny oraz prepregi), płyty z tworzyw sztucznych oraz elementy na tapicerkę samochodową. Pozwala na wydajne i elastyczne projektowanie narzędzi, ocenę plastyczności, walidację oraz poprawę procesu, z uwzględnieniem kontroli jakości detalu. PAM-FORM2G występuje w trzech konfiguracjach: Plastics, Trims oraz Composites. Każda z konfiguracji może zawierać moduł PAM-Diemaker do konstruowania narzędzi.

Opis poszczególnych modułów

PAM-FORM Plastics jest to moduł dedykowany do symulacji procesów formowania tworzyw sztucznych, takich jak termoformowanie i rozdmuchiwanie. Program pozwala projektantom i technologom wykryć na wczesnym etapie projektowania wady w procesie formowania, takie jak marszczenie, lub zbyt duże pocienieniana, jak również na korekty istniejących narzędzi w celach poprawienia wyrobu. Może być przydatny do produkcji przedmiotów takich jak np. obudowy, deski rozdzielcze, panele drzwiowe, butelki, zbiorniki paliwa, flakony i wiele innych.

PAM-FORM Trims to moduł przeznaczony do symulacji formowania tapicerki samochodowej, dywaników itp. Program może być użyty do wykrywania takich problemów, jak marszczenie lub rozrywanie. Możliwe jest także wyświetlanie reorientacji włókien podczas procesu.

PAM-FORM Composites to moduł przeznaczony do symulacji formowania kompozytów w takich procesach jak: tłoczenie, formowanie ręczne, termoformowanie, itp. Program pozwala wykryć na wczesnym etapie projektowania wady w procesie formowania, takie jak np. marszczenie, a następnie optymalizację parametrów procesu w celach poprawienia wyrobu.

top icon